AHD Teknolojisi Nedir?

AHD Teknolojisi Nedir?

  • AHD Görüntüleme Teknolojisi Nedir?

Analog High Definition (AHD) teknolojisi herhangi bir kayıp ve gecikme yaşamadan koaksiyel kablo üzerinden 500 metreye kadar, 720p/1080p görüntü aktarımı yapabilen görüntüleme teknolojisidir.

  • AHD Sistemlerin Çalışması

AHD görüntüleme Sistemleri Basitçe Görüntüleme sensörü üzerine düşen görüntüyü Görüntü Sinyal İşlemcisi tarafından (ISP) Dijital bir dataya dönüştürerek Görüntü aktarıcılar(AHD Tx) tarafından Dijital Görüntü kaydediciler üzerinde bulunan Sinyal Alıcılar’a(AHD Rx) aktarılması SoC işlemcilerle sinyalin Çözümlenmesi mantığıyla çalışmaktadır.

 

  • AHD Sistemlerin Avantajları

Analog High Defination (AHD) Teknolojisi 2011 yılında, Koaksiyel kablolama kullanılan Analog CCTV sistemlerinde gelinen, son nokta olarak görülen 960H çözünürlüğünü 2014 yılının sonlarına doğru 720p üstüne çıkararak sona gelindiği düşünülen analog CCTV sistemleri teknolojisinin çıtasını IP CCTV sistemlerine yakın bir seviyeye çıkarmıştır.

Üreticilerin, 2015 yılının ilk çeyreğinde 720p olan AHD teknolojisini geliştirerek 1080p AHD görüntüleme sistemlerini üretmeye başlaması, kısa vade de AHD teknolojisinin büyük adımlar atarak kendini hızlı bir şekilde geliştireceği ve pazarda varlığını uzun süre koruyacağı anlamına gelmektedir.

CCTV analog görüntüleme sistemlerinde Yüksek görüntü Çözünürlüğü aktarımı sağlamak amacıyla Çeşitli AR-GE departmanları tarafından Piyasaya birçok teknoloji çıkarılmıştır (HD-TVI/HDCVI/HD-SDI).Bu ürünler çalışma mantığı olarak birbirine benzese de Kullanıcıya sağladığı Marka Bağımlılığı, Eski analog sistemler ve IP sistemler ile uyumsuzluğu ve Koaksiyel kablolama mesafesinin kısalığı gibi dezavantajlar yüzünden piyasada yayılamamış ve tercih edilmemiştir. AHD teknolojisi ile 500 metreye kadar kablolama desteği sayesinde mevcut kullanılan Kablolama tesisatı sökülmeden kolayca sistemin yenilenmesini sağlarken, kullanıcıyı ekstra kablo maliyetinden kurtarmaktadır.

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


0
Connecting
Please wait...
Mesajınızı bırakın

Üzgünüz, ancak şu an aktif değiliz. Lütfen mesajınızı bırakın. Kısa süre sonra yanıtlayacağız.

* İsminiz
* Epostanız
Telefonunuz
* Mesajınız
Giriş Yap

Yardıma mı ihtiyacınız var? Talebinizi ileterek zaman kazanın.

İsminiz
* Epostanız
Telefonunuz
* Mesajınız
Sizin için buradayuz!
Feedback

Help us help you better! Feel free to leave us any additional feedback.

How do you rate our support?